Оцінка стоматологічного статусу дітей 6–7 років, які постійно проживають в умовах біогеохімічного дефіциту фтору та йоду
DOI:
https://doi.org/10.24144/2077-6594.3.2019.191632Анотація
Об’єкт і методи дослідження. Був оцінений стоматологічний статус 73 школяра перших класах загальноосвітніх шкіл міста Ужгорода. Контрольну групу порівняння склали 26 здорових дітей аналогічного віку. Були визначені показники стоматологічної захворюваності за загальноприйнятими критеріями та проведені порівняння з показниками контрольної групи.
Результати. Встановлено достовірно вищу поширеніть карієсу у дітей клінічних груп у порівнянні з контрольною групою соматично здорових дітей (р<0,05); достовірно вищі показники карієсу тимчасових зубів у дітей клінічних груп (р<0,05) та пломбованих постійних зубів (р<0,05). Середні значення індексу OHI-S у дітей основних груп достовірно відрізнялися від показників контрольної групи (р<0,01). Значення індексу Федорова-Володкіної достовірно перевищували значення даного індексу у дітей контрольної групи (р<0,05). Значення індексу РМА у клінічних групах дітей було достовірно вищим, ніж у здорових дітей (р<0,05). Найвищими показники індексу РМА були у третій групі дітей, які мали три загальносоматичні патології.
Висновки. У дітей молодшого шкільного віку Закарпатської області встановлено достовірно вищу поширеність та інтенсивність карієсу, гірший стан гігієни та наявність запалення ясен згідно з індексною оцінкою при соматичні патології у порівнянні з контрольною групою здорових дітей.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).