DOI: https://doi.org/10.24144/2077-6594.3.2019.191640

Результати вивчення думки лікарів третинного рівня надання медичної допомоги щодо окремих питань організації реабілітаційної допомоги пацієнтам у закладах охорони здоров’я

Ольга Андріївна Пензеник, Іван Святославович Миронюк, Василь Васильович Кручаниця

Анотація


Мета – вивчення думки практикуючих лікарів різних спеціальностей третинного рівня надання медичної допомоги щодо їх відношення до реабілітації пацієнтів у закладах охорони здоров’я, де вони працюють і оцінки ефективності організації даного напрямку роботи.
Об’єкт і методи. Об’єктом дослідження виступила система організації відновного лікування та реабілітаційної допомоги пацієнтам в закладах охорони здоров’я третинного рівня надання медичної допомоги в Закарпатській області.Методи дослідження: системний підхід і системний аналіз; соціологічний метод, статистичний метод.

Результати. За результатами проведеного опитування 70 лікарів-спеціалістів виявлено, що усі знайомі з принципами організації відновного лікування хворих та формуванням реабілітаційних програм. Хоча, лише 14,3% опитаних лікарів визнають здатність самостійно сформувати ефективну програму реабілітації. Найвищі рівні розуміння та прихильності до необхідності впровадження програм реабілітації в закладах, де вони працюють проявили кардіологи, невропатологи та акушер-гінекологи (4,0–4,3 бали із 5 можливих). Оцінка рівня ефективності організації відновного
лікування та реабілітації у закладах охорони здоров’я лікарями визначена 3,74 бали з 4 максимально можливих за категорією «часткового забезпечення певного аспекту відновного лікування та реабілітаційних послуг».
Висновки. Загальний рівень прихильності опитаних лікарів до відновного лікування та необхідності реабілітаційної допомоги загалом є достатньо високим. На думку опитаних лікарів, система відновного лікування та реабілітації в закладах охорони здоров’я, де вони працюють, потребує вдосконалення.
Ключові слова: реабілітаційна допомога, заклади охорони здоров’я третинного рівня, соціологічне дослідження, лікарі різних спеціальностей.


Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Copyright (c) 2020 Ольга Андріївна Пензеник, Іван Святославович Миронюк, Василь Васильович Кручаниця