DOI: https://doi.org/10.24144/2077-6594.3.2019.191645

Роль офтальмолога в обстеженні вагітних жінок: аналітичний огляд наукової літератури

Ксенія Петрівна Костур, Ольга Олександрівна Фальбуш, Оксана Олександрівна Корчинська

Анотація


Мета дослідження: розглянути клінічні особливості обстеження офтальмологічного статусу вагітних, виявити найбільш поширені офтальмологічні захворювання та ускладнення, які пов’язані з вагітністю та пологами, визначити тактику ведення вагітності і пологів .
Обʼєкт і методи дослідження: дані наукової медичної літератури вітчизняних та зарубіжних авторів з медичної бібліотеки Закарпатського обласного медичного інформаційно-аналітичного центру, інформація з джерел Інтернету.
Результати. Серед числа екстрагенітальних патологій проблеми органа зору зустрічаються часто. З урахуванням особливостей офтальмологічного огляду вагітних, виділяються 3 групи пацієнтів: І група – фізіологічна вагітність без патології органа зору; ІІ – фізіологічна вагітність з патологією органа зору в анамнезі; ІІІ – патологічно перебігаюча вагітність з патологією органа зору, яка виникла внаслідок ускладнення вагітності. Важливим аспектом є виявлення дистрофічних змін не пізніше 34-го тижня вагітності для збереження можливості проведення лазеркоагуляції сітківки.
Висновки. Офтальмологічне обстеження вагітних має ряд особливостей. Необхідно диференціювати фізіологічні прояви вагітності від патологічних. Але навіть коли лікар-офтальмолог дає рекомендації щодо способу розродження жінки, рішення про ведення пологів в кожній ситуації остаточно ухвалює лікар-акушер-гінеколог.
Ключові слова: офтальмологічний статус, захворювання очей, вагітність, екстрагенітальні ускладнення, міопія,
вітреохоріоретинальна дистрофія, прееклампсія.


Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Copyright (c) 2020 Ксенія Петрівна Костур, Ольга Олександрівна Фальбуш, Оксана Олександрівна Корчинська