Nursing education for patients with diabetes mellitus type 2
DOI:
https://doi.org/10.24144/2077-6594.4.2019.193551Анотація
Мета дослідження: вивчити і проаналізувати вплив сестринської освіти в догляді за хворими з цукровим діабетом. Оцінити застосування медичної освіти при догляді за хворими на цукровий діабет для забезпечення надійного ставлення до майбутньої клінічної сестринської праці.
Методи. З травня 2012 р. по травень 2013 р. 70 хворих на цукровий діабет, яких було розділено на дві групи, було проліковано у Центральному воєнному госпіталі в Ружомбероку.
Контрольна група з 35 пацієнтів не отримувала догляду спеціалістів з цукрового діабету, а іншу група з 35 пацієнтів було забезпечено допомогою персоналу з освітою з цукрового діабету. Обидві групи пацієнтів порівнювали і аналізували з контролем глюкози в крові, навичок та знань пов'язаних з цукровим діабетом.
Результати. Після впровадження медичної освіти по діабету, було встановлено, що у пацієнтів з діабетом контроль глюкози в крові, діабет пов’язані навички та рівні знань значно поліпшилися. Дві групи пацієнтів проходили лікування протягом одного тижня, де 35 в групі, що отримувала лікування та 31 пацієнта у контрольній групі. Рівень глюкози в крові пацієнтів двох груп повернувся до нормального з різницею між групами 58,6%. Порівняння двох груп пацієнтів щодо лікувального ефекту мав статистичне значення (p<0,05).
Висновки. Ефективне навчання з допомоги хворим на цукровий діабет може ефективно контролювати симптоми пацієнта, поліпшити якість життя пацієнтів і його варто широко застосовувати в клінічній медицині.
Посилання
Popovicova, M., Semes, M. 2018. Diabetic retinopathy. In: DIAspectrum. 2/2018. ročník VII. with. 14 – 15. ISSN: 1337-592X.
Supinova, M., Sichtova, A. 2012. The effect of glycemic control on the development of diabetic retinopathy in persons with type 2 diabetes mellitus. In Nursing. ISSN 1338-6263, 2012, vol. 2, no. 4, p. 125-130.
Belovicova, M. 2018. Hepatitis and obesity – a modern “scarecrow” for patients with type 2 diabetes mellitus. Vyd: ZDS. In DIA spectrum. 1337-592X, 2/2018, volume VII. p. 18-19.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).