Характеристика оптимізованої системи надання медичної допомоги хворим на цереброваскулярні хвороби на рівні мегаполісу – м. Києва
DOI:
https://doi.org/10.24144/2077-6594.3.2.2020.213703Анотація
Мета – розробити та представити оптимізовану систему надання медичної допомоги хворим на цереброваскулярні хвороби на рівні мегаполісу.
Матеріали та методи. Матеріалами дослідження стали результати попередніх особистих досліджень та рекомендації ВООЗ з питання, що вивчається. В ході дослідження використано бібліосемантичний метод та метод структурно-логічного аналізу.
Результати. Центральним елементом обґрунтованої оптимізованої системи є населення м. Києва яке розділяється на наступні групи цільового впливу: здорові, населення, що має фактори ризику розвитку цереброваскулярних хвороб, хворі на цереброваскулярні хвороби, хворі на мозкові інсульти, особи, що перенесли мозкові інсульти. Таким чином система є пацієнтоорієнтованою.
Стратегічним напрямом системи є зниження тягаря хвороб в тому числі захворюваності та смертності населення міста внаслідок цереброваскулярних хвороб.
Тактичним напрямком системи визначено забезпечення населення доступною, якісною та ефективною медичною допомогою при цереброваскулярних хворобах та мозкових інсультах та підвищення ефективності профілактичної роботи і формування у населення відповідального ставлення до особистого здоров’я та здоров’я членів своєї родини.
Висновки. Застосування обгрунтованої та представленої оптимізованої системи надання медичної допомоги хворим на цереброваскулярні хвороби та мозкові інсульти на рівні мегаполісу дозволить рівень захворюваності та смертності населення міста внаслідок вказаної патології.
Посилання
Слабкий Г.О. Епідеміологія цереброваскулярних хвороб серед жителів міста Києва / Г.О. Слабкий, М.М. Прокопів // Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров’я України. – 2019. – № 4 (82). – С. 10-15.
Прокопів М.М. Якість життя мешканців мегаполісу, що перенесли церебральний інсульт / М.М. Прокопів // Україна. Здоров’я нації. – 2020. – № 1 (58). – С. 43-46.
Прокопів М.М. Фактори ризику розвитку цереброваскулярних хвороб у жителів мегаполіса / М.М. Прокопів, Г.О. Слабкий // Український вісник медико-соціальної експертизи. – 2019. – № 3–4 (33–34). – С.7-12.
Фактори ризику, структура та наслідки гострого періоду інсульту у місті Києві за результатами прагматичного спостереження / Рогоза С.В., Трепет Л.М., Вакуленко Л.О. та ін. // Український медичний часопис. – 2017. – № 2 (118). – С. 124-127.
Прокопів М.М. Стан надання медичної допомоги хворим із мозковим інсультом у м. Києві та шляхи його поліпшення / М.М. Прокопів, С.В. Рогоза // Український неврологічний журнал. – 2018. – № 1. – С. 7-12.
Прокопів М.М. Спроможність реформованої системи охорони здоров’я м. Києва до надання медичної допомоги хворим на церебральний інсульт / М.М. Прокопів, Г.О. Слабкий, А.Т. Яцина // Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров’я України. – 2020. – № 2 (84). – С. 35-38.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).