Забезпечення ОФОГЗ «Сприяння розвитку наукових досліджень у сфері охорони здоров’я для наукового обґрунтування політики та практики» в Ужгородському національному університеті
DOI:
https://doi.org/10.24144/2077-6594.4.0.2020.220386Анотація
Мета: оцінити виконання в Ужгородському національному університеті ОФОГЗ «Сприяння розвитку наукових досліджень у сфері охорони здоров’я для наукового обґрунтування політики та практики».
Матеріали та методи. Під час виконання дослідження було використано аналітичний метод та метод структурно-логічного аналізу. Матеріалами дослідження стали матеріали наукової діяльності співробітників кафедри наук про здоров’я УжНУ. Дослідженням охоплено період 2017-2020 років.
Результати. Працівниками кафедри наук про здоров’я проводиться значна наукова діяльність у напрямку наукового забезпечення розвитку системи охорони громадського здоров’я яка полягає в виконанні науково-дослідну роботу «Медико-демографічна та санітарно-епідеміологічна ситуація в Закарпатській області як чинник формування регіональної системи громадського здоров’я». Крім того проводяться оригінальні дослідження, працівники виступають на наукових конференціях. До даного виду діяльності залучаються магістри.
Висновки. Для науковців Ужгородського національного університету і безпосередньо кафедри наук про здоров’я наукові дослідження з розвитку системи охорони громадського здоров’я є пріоритетними.
Посилання
Европейский план действий по укреплению потенциала и услуг общественного здравоохранения. Копенгаген: Европейское региональное бюро ВОЗ, (документ EUR/RC62/12), 2012.52 c.
Основы Европейской политики поддержки государства и общества в интересах здоровья и благополучия. Копенгаген: Европейское региональное бюро ВОЗ, (документ EUR/RC62/12). 2012. Доступно з: http://www.euro.who.int/ PubRequest?language=Russian.
Про схвалення Концепції розвитку системи громадського здоров’я: Розпорядження Кабінету Міністрів України №1002-р від 30.11.2016 Доступно з: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1002-2016-%D1%80.
Про внесення змін до постанови КМУ від 29.04.2015 р. № 266 : постанова КМУ від 02.02.2017 р. № 53 [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.kmu.gov.ua. – Назва з екрана.
Про розвиток системи громадського здоров’я в Україні : матеріали круглого столу, 22.04.2016 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20160423_a.html. – Назва з екрана.
Жаліло Л. І. Державне регулювання охорони громадського здоров’я: методичні рекомендації / Л. І. Жаліло, О. І. Мартинюк. – Київ : НАДУ, 2009. – 66 с.
Москаленко М. Ф. Принципи побудови оптимальної системи охорони здоров’я: український контекст : монографія / М. Ф. Москаленко. – Київ : Книга плюс, 2008. – 320 с.
Кульгінський Є. Теоретико-методологічні основи «здоров’я у всіх державних політиках» як базовий принцип забезпечення розвитку суспільного здоров’я / Є. Кульгінський // Ефективність державного управління : зб. наукових праць. – 2015. – Вип. 44. – С. 43–52.
Інструменти самооцінки виконання основних оперативних функцій охорони громадського здоров’я в Європейському регіоні ВООЗ. Європейське регіональне бюро ВООЗ, 2017. – 120 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).