Задачи сестры при подаче системного тромболизиса

Автор(и)

  • М. Поповичева Высшая школа здравоохранения и социальной работы св. Алжбеты, г. Братислава, Словакия, Словаччина

DOI:

https://doi.org/10.24144/2077-6594.1.1.2021.227159

Анотація

Раптове судинно-мозкове порушення кровообігу – інсульт – в цілому світі являeтся третьою за частотою причиною смерті. Тому, все частіше з'являються нові тренди в лікуванні неврологічних захворювань, до яких відноситься тромболітична терапія. Тромболітична терапія – це новий принциповий підхід в лікуванні ішемічних судинних інсультів і вважається інноваційним лікуванням.
Метою статті є презентувати і проаналізувати три описи випадків пацієнтів, які подолали судинну мозкову ішемію. Проаналізовано також завдання медсестри при подачі системного тромболізису. Кожен пацієнт, котрий переніс судинно-мозковий інсульт, потребує інтенсивного медичного догляду. Саме тому, у цих пацієнтів у відділенні з інтенсивного догляду постійно стежать за життєво важливими функціями і неврологічним статусом.
Висновки. Своєчасна подача тромболітичної терапії означає швидке одужання пацієнта, мінімалізацію залежності у життєвій діяльності і зниження смертності. Сестра по догляду при гострому судинно-мозковому інсульті виконує важливу і незамінну роль в догляді, тому що стан пацієнта після ішемії може змінюватися в будь-який час. У висновку нашої статті ми сумували пропозиції і практичні рекомендації.
Ключові слова: тромболізис, тромболітичне лікування, гострий судинно-мозковий інсульт, пацієнт.

Біографія автора

М. Поповичева , Высшая школа здравоохранения и социальной работы св. Алжбеты, г. Братислава, Словакия

doc. PhDr. Mária Popovičová, PhD. – Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety; Bratislava, Slovakia.  maria.popovic911@gmail.com.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-12-16

Номер

Розділ

Медсестринство