Opportunities for using information and communication channels for adiposity prevention among women
DOI:
https://doi.org/10.24144/2077-6594.2.1.2021.235356Анотація
Мета. Вивчити бачення жінок міської та сільської місцевості щодо проблеми використання інформаційно-комунікаційних каналів для профілактики ожиріння.
Матеріали та методи. У дослідженні прийняло участь 276 жінок, які проживають у Закарпатській області. Вивчена обізнаність жінок, які проживають у сільській та міській місцевості щодо проблеми ожиріння та їхня думка щодо використання інформаційно-комунікаційних каналів у профілактиці.
Результати. Встановлено, що 56,3±9,9% жінок міського населення та 56,7±7,2% сільського населення надають перевагу в отриманні інформації від інтернет-сайтів закладів охорони здоров’я та інтернет сторінок відомих лікарів відповідно. Довіряють інформації з офіційних сторінок установ охорони здоров’я (79,2±8,1%) і (78,9±6,0%) опитаних жінок міського та сільського населення, інтернет сторінкам відомих лікарів (10,4±6,1% та 8,9±4,2%) опитаних відповідно.
Визначено, що готові до проведення профілактичних заходів за спеціальними профілактичними програмами через соціальні сайти (62,5±9,7%) жінок міської і (60±7,2%) жінок сільської місцевості.
Висновки. Для жінок міської і сільської місцевості характерний не достатній рівень обізнаності щодо проблеми ожиріння. Особливої актуальності набуває використання інформаційно-комунікаційних каналів в медико-профілактичних цілях з метою вирішення даної проблеми та підвищення мотивації до збереження індивідуального здоров’я.
Ключові слова: жінки, ожиріння, профілактика, інформаційно-комунікаційні канали.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).