Opportunities for using information and communication channels for adiposity prevention among women

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.24144/2077-6594.2.1.2021.235356

Анотація

Мета. Вивчити бачення жінок міської та сільської місцевості щодо проблеми використання інформаційно-комунікаційних каналів для профілактики ожиріння.
Матеріали та методи. У дослідженні прийняло участь 276 жінок, які проживають у Закарпатській області. Вивчена обізнаність жінок, які проживають у сільській та міській місцевості щодо проблеми ожиріння та їхня думка щодо використання інформаційно-комунікаційних каналів у профілактиці.

Результати. Встановлено, що 56,3±9,9% жінок міського населення та 56,7±7,2% сільського населення надають перевагу в отриманні інформації від інтернет-сайтів закладів охорони здоров’я та інтернет сторінок відомих лікарів відповідно. Довіряють інформації з офіційних сторінок установ охорони здоров’я (79,2±8,1%) і (78,9±6,0%) опитаних жінок міського та сільського населення, інтернет сторінкам відомих лікарів (10,4±6,1% та 8,9±4,2%) опитаних відповідно.
Визначено, що готові до проведення профілактичних заходів за спеціальними профілактичними програмами через соціальні сайти (62,5±9,7%) жінок міської і (60±7,2%) жінок сільської місцевості.
Висновки. Для жінок міської і сільської місцевості характерний не достатній рівень обізнаності щодо проблеми ожиріння. Особливої актуальності набуває використання інформаційно-комунікаційних каналів в медико-профілактичних цілях з метою вирішення даної проблеми та підвищення мотивації до збереження індивідуального здоров’я.
Ключові слова: жінки, ожиріння, профілактика, інформаційно-комунікаційні канали.

 

Біографії авторів

M.М. Dub, Uzhhorod National University, Uzhhorod, Ukraine

Дуб Мар’яна Михайлівна – к.н.фіз.вих., ст. викладач кафедри наук про здоров’я факультету здоров’я та фізичного виховання, ДВНЗ «Ужгородський національний університет»; вул. Митна, 29, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88000, Україна.

V.V. Brych, Uzhhorod National University, Uzhhorod, Ukraine

Брич Валерія Володимирівна – к.мед.н., доцент кафедри наук про здоров’я факультету здоров’я та фізичного виховання, ДВНЗ «Ужгородський національний університет»; вул. Митна, 29, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88000, Україна.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-02-02

Номер

Розділ

Громадське здоров'я