Fatty liver disease in social reintegration facilities clients
DOI:
https://doi.org/10.24144/2077-6594.3.1.2021.240803Анотація
Неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) характеризується наявністю жирового гепатозу, тобто надмірного накопичення жиру в тканинах печінки, пов’язаного з інсулінорезистентністю. НАЖХП вважається проявом метаболічного синдрому органу/печінки, він може відіграти ключову роль у патогенезі системного атеросклерозу. Проєкт «Скринінг захворювань печінки в установі соціальної реінтеграції» проводився з 1/2020 по 10/2020. Він здійснювався в рамках інституційного проєкту Університету здоров’я та соціальних наук Святої Єлизавети і Словацької спільноти практичного ожиріння при Інституті Христа Первосвященника в Жаковце.
Метою дослідження було: а) знайти взаємозв’язок між ступенем фіброзу та ступенем стеатозу; в) визначити взаємозв’язок між рівнем NH3 та індикаторами жирового спектру (CHOL, TAG, LDL, HDL); с) визначити взаємозв’язок між рівнем NH3 та рівнем стеатозу. У статті автор оцінює індивідуальні результати проєктів. Крім догляду за пацієнтами в поліклініках, не слід забувати про клієнтів в установах соціальної реінтеграції, у яких через наявність декількох факторів ризику поширеність хвороб печінки та інших хвороб цивілізації є навіть вищою порівняно із усім населенням.
Ключові слова: неалкогольна жирова хвороба печінки, захворювання печінки, установа соціальної реінтеграції.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).