Дослідження впливу соціальних факторів на стан психічного здоров’я дорослого населення
DOI:
https://doi.org/10.24144/2077-6594.3.1.2021.240805Анотація
Мета дослідження: вивчити вплив соціальних чинників на стан психічного здоров’я дорослого населення.
Матеріали та методи. Проведено соціологічне опитування 342 осіб, які не вважають себе хворими, для виявлення преморбідних станів та їх чинників ризику, які встановлено за допомогою розрахунку відношення шансів.
Результати. Результати проведеного дослідження показують значну поширеність тривоги та депресії серед дорослого населення, разом понад 60%, до яких призводять соціальні фактори та життєві події особистості: травма чи хвороба, зміна стану здоров’я членів родини, надмірне занепокоєння власним здоров’ям, сексуальні проблеми, звільнення з роботи не залежно від причини, самотність, постійне відчуття страху за завтрашній день.
Висновки. Поширеність тривожно-депресивного синдрому серед дорослого населення становить 62,8±4,75%, провідними чинниками ризику якого є зміна стану особистого здоров’я чи членів родини (відношення шансів OR=10,8, 95% СІ: 8,3-12,4; р<0,05), звільнення з роботи не залежно від причини (відношення шансів OR=8,13, 95% СІ: 5,13-10,1; р<0,05), самотність (відношення шансів OR=4,84, 95% СІ: 3,83-5,12; р<0,05).
Ключові слова: доросле населення, соціальні фактори, психічне здоров’я.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).