Профессор кафедры гигиены, медицинской полиции, медицинской географии и статистики Университета Святого Владимира В.А. Субботин (1844–1898 гг.)
DOI:
https://doi.org/10.24144/2077-6594.3.1.2021.240815Анотація
Мета. Висвітлити важливі прогалини в біографії організатора і першого завідувача кафедри гігієни, медичної поліції, медичної географії та статистики В.А. Субботіна, акцентуючи увагу перш за все, на академічній кар’єрі професора.
Матеріали та методи. Джерелом для даної роботи були, як опубліковані матеріали, так і архівні. Використаний історико-біографічний метод.
Результати. З’ясовано основні етапи академічної кар’єри проф. Субботіна. Вперше встановлено, які факультетські дисципліни викладалися на кафедрі гігієни, медичної поліції, географії та статистики.
Висновки. З етапів життя В.А. Субботіна, як вченого і викладача вищої школи треба виділити наступні: з 1869 р. був в дворічному закордонному відрядженні для приготування до професорського звання по кафедрі гігієни, медичної поліції, медичної географії та статистики; з 1871 р. – доцент, а з 1872 р. – професор на тій же кафедрі; в 1893 р. – звільнений від служби. Створення в 1871 р. кафедри гігієни, медичної поліції, медичної географії та статистики відбулося шляхом виділення з кафедри державного лікарезнавства двох факультетських дисциплін – гігієни та медичної поліції. В.А. Субботін читав тільки ці дві навчальні дисципліни – гігієну та медичну поліцію.
Ключові слова: гігієна, медична поліція, В.А. Субботін.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).