Сучасні регіональні особливості смертності населення України
DOI:
https://doi.org/10.24144/2077-6594.4.1.2021.246998Анотація
Мета – виявити регіональні особливості смертності населення України від семи основних причин смерті, статі, типу поселення в динаміці у 2019-2020 рр.
Матеріали та методи. Дослідження проведено на основі даних Державної служби статистики України про смертність населення. Застосовано методи медико-демографічної статистики.
Результати. Виявлені найбільш та найменш уражені регіони України за смертністю населення в залежності від основних семи класів причин смерті у жінок і чоловіків в міських поселеннях та сільській місцевості в 2019-2020 рр.
Висновки. В 2020 році чисельність населення України зменшилась на 314 тис. осіб в порівнянні з 2019 роком і складала 41588 тис. осіб. Зменшення відбувалось в основному через його природний убуток, Коефіцієнт смертності був 1483,60/0000 в 2020 році та 1388,30/0000 в 2019 році або на 6,9% більше. По регіонам найбільший ріст смертності спостерігався у Чернівецькій (на 14,5%), Львівській (на 11,2%), Сумській (на 10,4%) областях. Найбільший рівень смертності спостерігається від хвороб системи кровообігу. В значній мірі це залежить від вікового складу населення. Смертність в Чернігівській області є найвищою по Україні. В ній же найвища кількість осіб старше 60-ти років.
Ключові слова: демографія, смертність, регіони, стать, місто, село.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).