Територіальні громади як базовий рівень забезпечення зміцнення та збереження здоров’я населення
DOI:
https://doi.org/10.24144/2077-6594.4.1.2021.247006Анотація
Мета: визначити концептуальні підходи до забезпечення зміцнення та збереження здоров’я населення на рівні територіальних громад.
Матеріали та методи. В ході виконання дослідження використано наступні методи: бібліосемантичний, структурно-логічного аналізу, медико-статистичний, системного підходу. Матеріалами дослідження виступили законодавчі та нормативно-правові акти, дані галузевої статистичної звітності.
Результати. В ході реформування територіального устрою Закарпатської області створено 6 адміністративних територій в складі яких зформовано 64 спроможних територіальних громади. В ході дослідження встановлено основні медико-демографічні проблеми територіальних громад та основні сучасні проблеми забезпечення зміцнення і збереження здоров’я населення на рівні територіальних громад. На базі отриманих даних розроблені концептуальні підходи до забезпечення зміцнення та збереження здоров’я населення на рівні територіальних громад які включають задачі, необхідні умови та шляхи забезпечення.
Висновки. На сучасному етапі реформування системи державного управління та системи охорони здоров’я в Україні територіальні громади мають стати базовим рівнем по зміцненню та збереженню здоров’я населення. Для виконання вказаної функції територіальні громади в своєму складі повинні мати необхідних спеціалістів, володіти сучасними методами аналізу та стратегічного планування, а також мотивацію та ресурси для здійснення.
Ключові слова: територіальні громади, збереження здоров’я населення, концептуальні підходи
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).