Росія знову вторгається в Україну: як може реагувати медична спільнота?
DOI:
https://doi.org/10.24144/2077-6594.1.1.2022.254628Анотація
Вранці 24 лютого 2022 року російські війська вторглися в Україну. У той час як політики в усьому світі обговорюють політичні, економічні та, можливо, військові заходи, слід розглянути численні та важкі наслідки російської агресії для здоров’я громадян України. Найбільш очевидними є жертви в результаті агресії. Вони будуть зростати в міру продовження бойових дій. Першого березня Управління ООН з прав людини підтвердило 136 смертей серед цивільного населення, зокрема 13 дітей, та поранення 400 осіб серед цивільного населення, зокрема 26 дітей. 1 Справжнє число померлих та поранених, ймовірно, є набагато більшим. 1 Кількість загиблих російських військових ймовірно становить декілька тисяч осіб. Однак, втрати можуть бути набагато більшими. З огляду на триваючий збройний опір громадян України та нестачу палива, зброї та матеріально-технічного забезпечення, зростають побоювання, що армія президента Путіна може перетворити українські міста на руїни. Тим, хто вважає це немислимим, слід пам’ятати про спустошення та кровопролиття, завдані путінськими силами у 2000 році у місті Грозному – столиці Чечні
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).