Контекст громадського здоров’я

Автор(и)

  • Н.В. Харченко Полтавський державний медичний університет,м. Полтава, Україна, Україна https://orcid.org/0000-0001-8668-1596

DOI:

https://doi.org/10.24144/2077-6594.1.1.2022.254630

Анотація

Мета дослідження. Громадське здоров'я повинно перебувати в стані постійного руху, оскільки як загрози, так і потенційні реакції на ці загрози змінюються.

Матеріали та методи. Використовувався теоретичний науковий метод. Об’єктом дослідження є контекст громадського здоров’я: епідеміологічній, інформаційній, професійній, концептуальній, політичній, розподільній.

Результати. В статті висвітлюються тенденції розвитку громадського здоров’я в шести сферах: епідеміологічній, інформаційній, професійній, концептуальній, політичній, розподільній. Епідеміологічний перехід описаний класичною, прискореною і запізненою моделями. Доведено, що будь-яке послаблення можливостей громадського здоров’я може призвести до поширення інфекційних захворювань. Громадське здоров’я може отримати користь від значного збільшення доступності інформації про те, як люди живуть своїм повсякденним життям. Проте та сама інформація може також використовуватися на шкоду здоров'ю населення. Сучасний підхід до громадського здоров’я вимагає людей, що мають широкий спектр навичок у багатьох різних дисциплінах. Охорона здоров'я традиційно турбується про безпосередні причини хвороб. Громадське здоров’я з його вірою в колективні дії суспільства є принципово політичним.

Висновки. В Україні стан громадського здоров'я населення залишається незадовільним, що потребує нагального вирішення актуальних проблем галузі, удосконалення організації і поліпшення її діяльності.

Ключові слова: громадське здоров’я, епідеміологічній, інформаційній, професійній, концептуальній, політичній, розподільній.

Біографія автора

Н.В. Харченко , Полтавський державний медичний університет,м. Полтава, Україна

доктор економічних наук, доцент, доцент кафедри соціальної медицини, громадського здоров’я, організації та економіки охорони здоров’я з лікарсько-трудовою експертизою, Полтавський державний медичний університет; м. Полтава, 36000, пров. Трудовий, 15 а.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-01-27

Номер

Розділ

Громадське здоров'я