Можливості організації профілактики наслідків травм та хвороб кістково-м’язової системи на рівні громади
DOI:
https://doi.org/10.24144/2077-6594.1.1.2022.254640Анотація
Мета дослідження: проаналізувати та обґрунтувати потенційні можливості організації заходів профілактики наслідків травм та хвороб кістково-м’язової системи на рівні об’єднаних територіальних громад.
Матеріали та методи. Під час дослідження використані такі методи: бібліосемантичний, системний підхід та аналіз, структурно-логічний аналіз, моделювання. Матеріалами стали оприлюднені документи та інформаційні джерела ВООЗ, нормативно-правові акти України, публікації наукових досліджень. Результати. Визначені основні можливості організації профілактики наслідків травм та хвороб кістково-м’язової системи у територіальних громадах за участі заходів первинної медичної допомоги, фахівців з реабілітації та фахівців з громадського здоров’я. З метою узагальнення визначених можливостей профілактики створено перспективну модель її організації на рівні територіальних громад. Висновки. Організація ефективної профілактики наслідків травм та захворювань кістково-м’язової системи на рівні територіальної громади потребує злагодженої роботи різних ланок системи охорони здоров’я з визначенням основних їх функцій та напрямків взаємодії. Ключові слова: профілактика, травми, реабілітація, громадське здоров’я, громада, первинна медична допомога.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).