Основні фактори впливу на професійну мотивацію лікарів у Закарпатській області
DOI:
https://doi.org/10.24144/2077-6594.1.1.2022.254645Анотація
Мета: оцінити фактори, які впливають на професійну мотивацію лікарів на регіональному рівні.
Матеріали та методи. Методом анкетування вивчено вплив різних факторів на професійну мотивацію лікарів різних спеціальностей у Закарпатській області. Власні анкети розроблено на основі шкали Лайкерта.
Результати. На основі опитування 430 лікарів різних спеціальностей виявлено, що тільки 21% (±1,9) респондентів мають високий рівень професійної мотивації, зокрема серед лікарів, що працюють у містах (37,2%) віком до 35 років (71,4%). 14% (±1,7) опитаних є абсолютно не мотивованими до лікарської практики, у 23,3% (±2,0) відмічається низький рівень професійної вмотивованості, зокрема серед респондентів 45-50 років (84,3%). Найнижчі рівні професійної мотивації виявлено серед лікарів сільської місцевості (23,6%) у віці до 45 років. Основними факторами впливу на її формування виявились: нестабільна економічна ситуацією в країні (81,4% (±1,9)), недостатній рівень знань (32,5% (±2,3)), недооцінка суспільством медичної діяльності (65,1% (±2,3)), наявна пандемія COVID-19 (55,8% ±2,4).
Висновки. Виявлено значні рівні низької професійної мотивації серед лікарів Закарпатської області у віці 45– 50 років, зокрема із сільської місцевості (у віці до 45 років). Найбільшим на її формування виявися вплив нестабільності економіки в Україні, недооцінка суспільством лікарської діяльності та наявна COVID-19 пандемія, що необхідно враховувати при розробці заходів з утримання і залучення медичних кадрів.
Кючові слова: професійна мотивація, лікарі, фактори впливу, Закарпатська область.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).