Забезпечення у реабілітації осіб з інвалідністю допоміжними пристосуваннями та технічними засобами в Закарпатській області

Автор(и)

  • М.М. Дуб ДВНЗ «Ужгородський національний університет», м. Ужгород, Україна, Ukraine

DOI:

https://doi.org/10.24144/2077-6594.1.1.2022.254648

Анотація

Мета дослідження: дослідити передумови та стан забезпечення допоміжними пристосуваннями та технічними засобами у реабілітації осіб із інвалідністю у Закарпатській області.
Матеріали та методи. Матеріалами дослідження стали нормативно-правові документи України та показники аналітико-інформаційного довідника медико-соціальної реабілітації осіб з інвалідністю. Методи: системного аналізу, статистичний, графічний. Результати. Проведено аналіз показників рекомендацій із забезпечення осіб з інвалідністю допоміжними пристосуваннями та технічними засобами в Закарпатській області в динаміці за 2017–2019 рр. Виявлено зменшення загальної кількості призначень в індивідуальних програмах реабілітації в отриманні крісла колісного на 4,2%, зниженні частки осіб з інвалідністю у забезпеченні допоміжними засобами для ходьби з ІІ групою на 15,3%, зростання частки осіб з ІІІ групою на 15,76% та збільшення на 54,2% частки осіб з ІІ групою інвалідності у забезпечені кріслами колісними.
Висновки. Рівень забезпечення осіб із інвалідністю у реабілітації допоміжними пристосуваннями та технічними засобами у Закарпатській області за даними офіційних документів є достатнім, проте потребує більш детального вивчення співвідношення необхідних та фактично одержаних допоміжних пристосувань та технічних засобів реабілітації особами з інвалідністю (серед дорослих та дітей).
Ключові слова: технічні засоби реабілітації, допоміжні пристосування, особи з інвалідністю.

Біографія автора

М.М. Дуб , ДВНЗ «Ужгородський національний університет», м. Ужгород, Україна

к. н. фіз. вих. і спорту, доцент кафедри наук про здоров’я факультету здоров’я та фізичного виховання, ДВНЗ «Ужгородський національний університет»; вул. Митна, 29, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88000, Україна.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-02-04

Номер

Розділ

Фізична реабілітація, фізична терапія, ерготерапія