Urinary incontinence and nurses knowledge toward prevention of catheter-associated urinary tract infection

Автор(и)

  • Jozef Babečka Catholic university in Ružomberok, Faculty of Health, Slovakia, Slovakia
  • I. Gulasova Trnava university, Faculty of Health Sciences and Social Work, Slovakia, Slovakia

DOI:

https://doi.org/10.24144/2077-6594.2.1.2022.258916

Анотація

Метою цього дослідження було оцінити знання та практичні навички медсестер щодо профілактики катетер-асоційованих інфекцій сечових шляхів.
Методи. Було проведено перехресне кореляційне дослідження із вибіркою з 67 медсестер, прийнятих на роботу з медичної практики та інтенсивної терапії у Словаччині. Учасники заповнили Анкету знань та практик. Він включав одну частину: Анкета рівня знань та обсягу практик. Збір даних проводився з вересня 2021 року по січень 2022 року. Дані аналізували за допомогою SPSS версії 22.
Результати. Більшість медичних сестер (91,2%) відвідували освітню або навчальну програму щодо процедури роботи з сечовим катетером, тоді як лише 8,8% ніколи не відвідували. 32,1% медичних сестер відвідували освітню або навчальну програму щодо процедури роботи з сечовим катетером більше двох разів. Більше половини медичних сестер (77,76%) мали низький рівень знань. При цьому близько третини (35,40%) медичних сестер мали середній рівень знань, і лише 0,72% медсестер мали високий рівень знань. Щодо рівня практики медсестер щодо профілактики катетер-асоційованих інфекцій сечовивідних шляхів, було відзначено, що більшість медсестер (89,90%) мали низький рівень практики. Тоді як 11,10% медсестер мали хороший рівень практики.
Висновки. Не було статистичного значущого зв’язку між знаннями та практикою медсестер щодо катетер-асоційованої інфекції сечовивідних шляхів. Крім того, не було суттєвого зв’язку між соціально-демографічними змінними та середніми балами знань чи практики. Хоча існував значний зв’язок між знаннями медсестер та віком, а також існував значний зв’язок між практикою медсестер та поточним підрозділом.
Ключові слова: нетримання сечі, догляд, профілактика катетер-асоційованих, інфекція сечовивідних шляхів.

Біографії авторів

Jozef Babečka , Catholic university in Ružomberok, Faculty of Health, Slovakia

PhDr. Babečka Jozef, PhD.
Catholic university, Faculthy of Health
Námestie A. Hlinku 48
034 01 Ružomberok
Slovak Republic

I. Gulasova , Trnava university, Faculty of Health Sciences and Social Work, Slovakia

prof. PhDr. Gulasova Ivica, PhD., MHA
Trnava university, Faculty of Health Sciences and Social Work
Univerzitné námestie 600, 917 01 Trnava Slovak Republic

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-04-25

Номер

Розділ

Медсестринство