Рівень життя та здоров’я: самооцінка мешканцями адміністративного району
DOI:
https://doi.org/10.24144/2077-6594.3.1.2022.266022Анотація
Мета роботи: встановити взаємозв’язок детермінантів способу життя та суб’єктивного відчуття власного здоров’я на основі опитування мешканців Мукачівського району Закарпатської області.
Матеріали та методи. Матеріалом дослідження слугували дані анонімного анкетування 483 мешканців району, яке було проведене у 2021 р. за самостійно розробленою анкетою. Застосовано два типи методів статистичного аналізу: представлення (опис) розвідки і пояснення одержаних даних (встановлення зв’язків між типами відповідей на запитання анкети, оцінка характеру).
Результати. Встановлено, що більшість мешканців району задоволені своїми умовами проживання. Частота та якість харчування опитаних респондентів була у задовільному стані. Психоемоційний стан респондентів у більшій ступені був пов’язаний з незадовільним матеріальним станом, особливо у осіб з вищою чи середньою спеціальною освітою. Суб’єктивно 44,31±2,26% мешканців вказали на середній (не добрий, але й непоганий) стан власного здоров’я, а 13,04±1,53% – оцінили його як поганий та дуже поганий. 16,56±1,69% опитаних респондентів і курять і вживають алкоголь.
Висновки. Вагомим чинником дії соціально-економічних, культурних та психологічних детермінант здоров’я індивідуального рівня є спосіб та якість життя населення і її надважлива компонента – суб’єктивне відчуття здоров’я. Встановлення рівня самооцінки населенням способу життя та свого здоров’я є одним із факторів, які зумовлюють формування потреби населенням піклуватися про власне здоров’я і вести здоровий спосіб життя, водночас виступає як основа для стратегічного планування організації медичної допомоги населенню. Ключові слова: опитування, спосіб життя, самооцінка здоров’я, Мукачівський район Закарпатської області.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).