Смертність населення України внаслідок злоякісних новоутворень в передвоєнний період
DOI:
https://doi.org/10.24144/2077-6594.4.1.2022.277023Анотація
Мета: дослідити та проаналізувати показники смертності населення України внаслідок злоякісних новоутворень в розрізі регіонів України.
Матеріали і методи: матеріалами дослідження стали дані галузевої статис.тичної звітності за період 2015, 2020 та 2021 рр. та дані канцер реєстру. В ході дослідження використано бібліосемантичний і медико-статис.тичний методи та метод структурно-логічного аналізу.
Результати. В Україні показник смертності населення внаслідок злоякісних новоутворень зріс за роки дослідження на 4,9% і склав 193,1 на 100 тис. населення. В 2021 році гранична різниця показника смертності населення внаслідок злоякісних новоутворень становить 1,81разів: від 142,6 в Волинській до 257,8 в Запорізькій області. Серед чоловіків в структурі причин смертності провідні місця займають злоякісні новоутворення трахеї, бронхів, легень (16,6%), передміхурової залози (12,9%) та ободової кишки (7,7%), а серед жінок – злоякісні новоутворення молочної залози (23,8%), тіла матки (11,1%) та ободової кишки (7,5%).
Висновки. Аналіз oтриманих даних вказує на необхідність посилення профілактичної роботи та забезпечення виявлення злоякісних новоутворень на ранніх стадіях розвитку, що підвищить ефективність медичної допомоги.
Ключові слова: Україна, населення, регіони, злоякісні новоутворення, смертність, структура.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).