Стан здоров’я студентів за «Паспортом здоров’я» в умовах пандемії Covid-19
DOI:
https://doi.org/10.24144/2077-6594.4.1.2021.246995Анотація
Мета дослідження: проведення моніторингу для виявлення особливостей стану здоров’я студентів за самооцінкою за допомогою «Паспорту здоров’я».
Матеріали та методи: було здійснено та проаналізовано скринінгові обстеження здобувачів вищої освіти 1-4 курсів спеціальностей фізична терапія, ерготерапія та фізична культура і спорт за «Паспортом здоров’я». Дослідженням охоплено 52 респонденти.
Результати. За результатами аналізу лише 7,7% студентів віднесено до когорти цілком здорові, потребують регулярних тренувань.
Щодо функціональних можливостей слухового аналізатора: 80,8% добре чують шепітну мову, 19,2% – ні. Відсоток респондентів за здібністю чути: 92,3% – добре чують, 7,7% – мають труднощі. Серед вище зазначених 92,3%, що добре чують, 16,7% відповіли, що не зовсім чують шепітну мову.
Результати суб’єктивної оцінки зору за наступними питаннями: чи добре впізнаєте обличчя з відстані 6 метрів (82,7% так, 17,3% ні), можете прочитати звичайний текст без окулярів (94,2% так, 5,8% ні), добре бачите на відстані без окулярів (71,2% так, 8,8% ні). Також 3,8% студентів не можуть чітко прочитати текст в окулярах та 5,8% осіб в окулярах не чітко бачать оточуючих предметів на відстані.
Висновки. Аналіз результатів проведеного моніторингу показав, що лише 7,7% здобувачів вищої освіти складають когорту здорових осіб. Скринінг обстеження за «Паспортом здоров’я» дає можливість безкоштовно виявляти ризики у стані здоров’я населення, що особливо актуально в умовах пандемії Covid-19.
Ключові слова: здоров’я, паспорт здоров’я, студенти, моніторинг, Covid-19.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).